KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15086094

nr 1508 6094

Alexander Roos

(1895-1973), Sverige

Oljemålning, Skärgårdshus. Signerad. Olja på pannå, 48x58 cm, yttermått inklusive ram: 60x70 cm

Alexander Roos, född 1895, död 1973, svensk målare,

Utrop:

500 kr

Såld:

200 kr

måndag 12 december 2022
kl 18:55:34

Alexander Roos

Läs mer om Alexander Roos